Rodinný domek v KarvinéPopis stavby EXON Ostrava s.r.o. :
Je rekonstruován celý dům. Střešní Lupotherm je aplikován nad krokvemi a napojen do fasádního. V místě terasy a zádveří sahá fasádní Lupotherm až pod úroveň terasy či terénu. Strop a schodiště podsklepené části je rovněž dotepleno Lupothermem. Podlahy v přízemí jsou provedeny ve skladbě 16cm polystyrenu, odrazová folie a 2x bublinková pod podlahovým topením. Okna jsou nová s roletami a trojskly. V současné době se řeší znovu projekt topení s ohledem na skutečně kompletní zateplení staršího domu systémem Lupotherm,Gigatherm.

Recenze uživatele stavby : Vložit novou RECENZI nebo přidat DOTAZ k diskuzi
Recenze č.1:
V 10. měsíci, po realizovaném zateplení celého domu Lupothermem, byly provedeny kompletní vnitřní sádrové omítky. Kolik je to vody, asi většina z Vás ví. Vzhledem k tomu, že fasádní zateplení s deskami Gigapan je plně difúzní, zachránilo mi to stavbu. Topení totiž ještě nebylo nainstalováno a teplota uvnitř nikdy neklesla ( i v prosincových mrazech ) pod 10 stupňů. To, že je to fasáda plně difuzně otevřená je vidět na vnější omítce, která ještě nevyschla a stále propouští vnitřní vlhkost. Jiné to bylo v podkroví, ale tam se vlkost jímá speciálním odvlhčovačem.

Recenze č.2
V prvním týdnu r. 2013 jsem zprovoznil ústřední vytápění v podkroví a části přízemí. Kotel je kondenzační a nastaven na tepelný spád 50/40 stupňů. Již za týden je teplota podkroví 19,7°C (a to ještě není realizována zvuková izolace mezi krokve a obložení sádrokartonem, takže není ještě vytvořena mezera mezi lupothermem a sádrokartonem) a v přízemí v rozmezí 14 - 16°C.

Měření teplot mám umístěné na nejstudeněnjší zdi a to v tomto sledu:
1. čidlo pod sádrovou omítkou
2. čidlo na venkovní zdi
3. čidlo na lupothermu nejblíž venkovní zdi
4. čidlo na venkovním lupothermu

Teplota dne 15.1.2013 byla na čidlech následující: 14/10/8/0 (jedná se o koupelnu v přízemí, která není ještě plně vytápěna. Bude vytápěna až po realizaci podlahového vytápění). Dílčí závěr - Lupotherm funguje výborně, bez tepelných mostů, celý dům dýchá. V další recenzi budu přidávat data měření a také přidám termosnímek stavby.

Dotaz k uvedené recenzi:
Na jakou teplotu máte nastavený interiérový termostat, topíte nepřetržitě, nebo jaký máte od prvního týdne tohoto roku po spuštění topení topný režim, případně jiné okolnosti?
Děkuji. Drábek
Odpověď na dotaz.
V současné době není nainstalován žádný prostorový termostat. Kotel je řízen přes ekvitermní venkovní čidlo s maximální výstupní teplotou topné vody 50 stupňů. V nejbližší budoucnosti budou nainstalovány dva prostorové regulátory RC 35 v přízemí pro topný okruh podlahového vytápění a RC 25 pro radiátorový okruh. Kotel mám od firmy BUDERUS GB 072-24.

Dobrý den. Potřebujeme zateplit štítovou zeď (max.50 m2) nad nižším sousedním domem jehož majitel odmítá, aby nad něj zasahovala klasické kontaktní zateplení tl.12-20 cm. O tenším zateplení je ochoten vyjednávat. Dotazy: 1)Jaké nejmenší tlouštky lze dosahnout Vašim materiálem aby se to dalo nazvat "zateplením". 2) Lze Vaši izolaci montovat i kontaktně, bez distančního roštu? Případné nerovnosti nevadí, není pohledově exponované. 3) lze Lupotherm použít i ve výšce nad požár hranicí 22,5 m? Děkuji Vám. Zd.Meisner
Dobrý den, pokud se použije Michno systém, lze jít na tloušťku 5-6cm podle rovinatosti podkladu (odp. na 1). Pak se opravdu montuje kontaktně (2), jen se před a za Lupotherm dává bublinková folie (simulace vzd. mezery) - účinek klesne asi na polovinu. Ad 3) - požárníci: V případě, který popisuji (tedy Michnosystém) nad 12,5m jít nelze. Máme vyjímku pouze pro systém GIGATHERM, ale ten pracuje s roštem (a přepážkami proti šíření ohně). Michal Bílek