Vepište prosím nejprve text a potom níže vyplňte i doplňující kolonky
   

Jméno a příjmení
E-mail povinné


Váš příspěvek bude zveřejněn do 24 hodin (vztahuje-li se k problematice a neobsahuje-li vulgarismy nebo pomluvy)



Dobrý den, pokud se použije Michno systém, lze jít na tloušťku 5-6cm podle rovinatosti podkladu (odp. na 1). Pak se opravdu montuje kontaktně (2), jen se před a za Lupotherm dává bublinková folie (simulace vzd. mezery) - účinek klesne asi na polovinu. Ad 3) - požárníci: V případě, který popisuji (tedy Michnosystém) nad 12,5m jít nelze. Máme vyjímku pouze pro systém GIGATHERM, ale ten pracuje s roštem (a přepážkami proti šíření ohně). Michal Bílek


Dobrý den. Potřebujeme zateplit štítovou zeď (max.50 m2) nad nižším sousedním domem jehož majitel odmítá, aby nad něj zasahovala klasické kontaktní zateplení tl.12-20 cm. O tenším zateplení je ochoten vyjednávat. Dotazy: 1)Jaké nejmenší tlouštky lze dosahnout Vašim materiálem aby se to dalo nazvat "zateplením". 2) Lze Vaši izolaci montovat i kontaktně, bez distančního roštu? Případné nerovnosti nevadí, není pohledově exponované. 3) lze Lupotherm použít i ve výšce nad požár hranicí 22,5 m? Děkuji Vám. Zd.Meisner

Odpověď na dotaz.
V současné době není nainstalován žádný prostorový termostat. Kotel je řízen přes ekvitermní venkovní čidlo s maximální výstupní teplotou topné vody 50 stupňů. V nejbližší budoucnosti budou nainstalovány dva prostorové regulátory RC 35 v přízemí pro topný okruh podlahového vytápění a RC 25 pro radiátorový okruh. Kotel mám od firmy BUDERUS GB 072-24.


Dotaz k uvedené recenzi:
Na jakou teplotu máte nastavený interiérový termostat, topíte nepřetržitě, nebo jaký máte od prvního týdne tohoto roku po spuštění topení topný režim, případně jiné okolnosti?
Děkuji. Drábek

Recenze č.1:
V 10. měsíci, po realizovaném zateplení celého domu Lupothermem, byly provedeny kompletní vnitřní sádrové omítky. Kolik je to vody, asi většina z Vás ví. Vzhledem k tomu, že fasádní zateplení s deskami Gigapan je plně difúzní, zachránilo mi to stavbu. Topení totiž ještě nebylo nainstalováno a teplota uvnitř nikdy neklesla ( i v prosincových mrazech ) pod 10 stupňů. To, že je to fasáda plně difuzně otevřená je vidět na vnější omítce, která ještě nevyschla a stále propouští vnitřní vlhkost. Jiné to bylo v podkroví, ale tam se vlkost jímá speciálním odvlhčovačem.

Recenze č.2
V prvním týdnu r. 2013 jsem zprovoznil ústřední vytápění v podkroví a části přízemí. Kotel je kondenzační a nastaven na tepelný spád 50/40 stupňů. Již za týden je teplota podkroví 19,7°C (a to ještě není realizována zvuková izolace mezi krokve a obložení sádrokartonem, takže není ještě vytvořena mezera mezi lupothermem a sádrokartonem) a v přízemí v rozmezí 14 - 16°C.

Měření teplot mám umístěné na nejstudeněnjší zdi a to v tomto sledu:
1. čidlo pod sádrovou omítkou
2. čidlo na venkovní zdi
3. čidlo na lupothermu nejblíž venkovní zdi
4. čidlo na venkovním lupothermu

Teplota dne 15.1.2013 byla na čidlech následující: 14/10/8/0 (jedná se o koupelnu v přízemí, která není ještě plně vytápěna. Bude vytápěna až po realizaci podlahového vytápění). Dílčí závěr - Lupotherm funguje výborně, bez tepelných mostů, celý dům dýchá. V další recenzi budu přidávat data měření a také přidám termosnímek stavby.