Rožďalovice - Rodinný dům DonátovýchPopis stavby Donat Prague s.r.o. :
Vyškolili jsme pracovníky firmy DONÁT PRAGUE s.r.o., kteří rodinný dům svého šéfa - pana Donáta - byli schopni zateplit sami. Za Xnergii s.r.o. Michal Bílek

Recenze uživatele stavby : Vložit novou RECENZI nebo přidat DOTAZ k diskuzi
S manželem jsme pro rekonstrukci rodinného domu sháněli systém pro zateplení střechy. Protože krov byl členitý a poměrně zajímavý, chtěli jsme nechat krokve v podhledech z interiéru a začali jsme hledat systém zateplení střechy nad krokvemi.
V době konání veletrhu ForArch 2009 jsme obešli desítky stánků, které izolace nad krokve nabízely. Stavebnice z polystyrenu v nejrůznějších kombinacích nás úplně nenadchly cenou, ani objemností. Co nás velmi zarazilo, byla nabídka firmy Xnergie s.r.o. a to hliníkovo-bublinkové folie Lupotherm. Tepelně-izolační parametry, které dovozce uváděl zněly pohádkově a cena včetně pokládky se pohybovala na cca 50 % čehokoliv, co jsme viděli doposud.
Vzali jsme si vzorek a jeli meditovat domů. Není lehké zkusit v takovém rozsahu něco, co není ještě v našich podmínkách ozkoušené a co v podstatě odolává konvenčním zkouškám a měřením. Navíc, když si chcete udělat dobře izolovanou střechu, jde o investici poměrně velkého rozsahu a pokud vše nebude fungovat, jak má, je to komplikace organizační i finanční. Oprášili jsme fyzikální znalosti, konzultovali s několika inženýry a přesvědčily nás testy, které se dělaly na tepelné spotřebě modelových domků postavených právě kvůli demonstraci tepelně-izolačních vlastností Lupothermu.
Materiál je lehký, skladný, dobře se s ním pracuje. Prodejce poskytl školícího technika, který zaučil řemeslníky ohledně pokládky, což proběhlo velmi dobře a hladce. S přístupem firmy Xnergie jsme byli více než spokojeni. Potěšilo nás i to, že jde o materiál zařazený do seznamu v rámci projektu Zelená úsporám, což jistě všichni, kdo zateplují, využijí.
Přes teplotně extrémní léto byl první pocit ze zatepleného podkroví velmi dobrý. Pohádka zatím úplný konec nemá, protože nás čeká první zima pod lupothermovou střechou. Na jaře, až sečteme náklady na vytápění, rádi dodáme pokračování.
Naše zatímní zkušenosti s Lupothermem jsou výborné.