Spytihnevova, Praha 2Popis stavby atelier aspect :
Jedná se o půdní vestavbu dvou bytů, které patří synům paní Arch. Pavlacké, naší zástupkyni pro Prahu - její první zkušenost s Lupothermem vůbec, na základě které se stala obchodním zástupcem. O celé akci napsala toto:
V průběhu hrubé stavby jsem se dozvěděla o Lupothermu a rozhodli jsme se pro změnu v projektu a místo klasické skladby střechy s miner. vatou jsme použili LPT, zezhora na krokve.Pokládala to firma, která dělala hrubou stavbu, sice pod odborným dohledem, ale pro jistotu jsem rychle získala informace o pokládce a dohlížela potom na vše sama. Zateplili jsme i zevnitř štítovou zeď, která je vyšší než sousední dům a obvodovou (45cm z plných cihel), na které leží pozednice a nebylo možné kvůli zděné římse LPT ukončit zvenku. LPT je proto je stažen do interiéru a jako předstěna je použita SDK příčka.

Recenze uživatele stavby : Vložit novou RECENZI nebo přidat DOTAZ k diskuzi
Zatím jsme tam ještě nebydleli přes zimu, ale přecejen něco pozitivního je znát.
Minulou zimu se pod střechou pracovalo, měli jsme tam jedna malá kamínka, topili jsme dřevem a v celém velkém prostoru bylo stále kolem 10-12 st. i v těch největších mrazech. A ani nebylo vše pořádně utěsněno. V létě bylo docela příjemně i v tropických teplotách. Takže, zdá se, že to opravdu funguje! Napíšeme víc po příští zimě.
Jan a Martin

Více fotografií je zde ke stažení zde.