Chalupa manželů Sotonových, Kuřimské JestřábíPopis stavby Tomáš Winkler :
Pokládka proběhla v podkroví a v létě.
V okamžiku, jak jsme natáhli Lupotherm přes sluncem osvětlenou stranu střechy, bylo to, jako by někdo \"vypnul\" teplo.
Ve spodní části objektu bylo naakumulované vedro, ale nahoře v podkroví byl příjemný chládek.
Vždy, když bylo potřeba nařezat latě, jsme losovali, kdo do toho vedra půjde ven a kdo raději zůstane makat v příjemně chladném podkroví.

Recenze uživatele stavby : Vložit novou RECENZI nebo přidat DOTAZ k diskuzi
S manželem jsme po zateplení fasády rodinného domu začali pátrat po nějakém systému pro zateplení střechy,který by umožnoval ponechat krokve v podhledech z interiéru. Pátrání začalo na internetu, kde jsme objevili izolaci Lupotherm. Ale byla to pro nás velká neznámá!
Proto jsme v době konání veletrhu ForArch 2009 obcházeli desítky stánků, které izolace nad krokve nabízely. Polystyren v nejrůznějších kombinacích nás nenadchl cenou, ani objemností.
Kdežto nabídka firmy Xnergie s.r.o. hliníkovo-bublinkové folie Lupotherm byla úplně o něčem jiném. Tepelně-izolační parametry, které dovozce uváděl zněly úžasně a cena včetně pokládky se pohybovala na cca 50 % čehokoliv, co jsme viděli doposud Vzali jsme si vzorek domů a začalo velké rozhodování. Vůbec to nebylo snadné rozhodnutí zkusit v takovém rozsahu něco, co není ještě v našich podmínkách ozkoušené a co v podstatě odolává konvenčním zkouškám a měřením. Navíc, když si chcete udělat dobře izolovanou střechu, jde o investici poměrně velkého rozsahu a pokud vše nebude fungovat, jak má, je to komplikace organizační i finanční. Přesto jsme do toho šli.
Materiál je lehký, skladný, dobře se s ním pracuje. Prodejce poskytl školícího technika, který zaučil řemeslníky ohledně pokládky, což proběhlo velmi dobře a hladce. S přístupem firmy Xnergie jsme byli nadmíru spokojeni. Potěšilo nás i to, že jde o materiál zařazený do seznamu v rámci projektu Zelená úsporám, což byl pro nás takový malý bonus. Přes teplotně extrémní léto byl první pocit ze zatepleného podkroví velmi dobrý, protože nás čeká první zima pod lupothermovou střechou. Na jaře, až sečteme náklady na vytápění, budeme moci říci více..
Naše zatímní zkušenosti s Lupothermem jsou výborné.