|
2) Lupotherm při správné pokládce účinně VRACÍ VÍCE JAK 95% TEPLA ZPĚT (izolované zdi jsou nezvykle teplé a v létě je v podkroví příjemný chládek). Viz. stránka s vysvětlením: Jak přesně funguje. 3) Lupotherm účinkuje trvale. Nehrozí riziko, že by časem ztratil své vlastnosti vlivem vlhkosti, nebo vyšší teploty, jak k tomu může dojít u jiných izolací - viz. obrázek ➞ (Lupotherm je jedinou izolací na trhu, na jehož funkci je poskytována ZÁRUKA 20 LET). |
4) Cena:
Lupotherm izoluje teplo lépe jak 35cm běžné izolace (v létě pod střechou i lépe jak 45cm - viz. článek: Proč izolují běžné izolace v létě hůř než v zimě?). Pokud by se měl dům zateplit tak tlustou vrstvou běžné izolace,
tak při započtení všech podpůrných konstrukcí, které by tuto hmotu u domu udržely (nemluvě o tepelných mostech těchto konstrukcí), vyjde celková cena takového díla vždy dráž, než u jednoduché a rychlé pokládky Lupothermu.
Ale pokud se srovnává cena s běžnými materiály o tloušťce jen 15-20cm, tedy výrazně s menším izolačním účinkem, je logické, že zateplení podstatně kvalitnějším Lupothermem vyjde dráž.
Proto je při výběru izolace vždy vhodné přemýšlet především o návratnosti - viz. návratnost a úspora.
Právě díky poměru CENA / ÚČINNOST se Lupotherm, jako jediná izolace na trhu, vyplatí vždy.
A to i bez dotací.
Srovnání izolace Lu..po.Therm a jiných reflexních izolací
5) Lu..po.Therm se vyrábí jak v parotěsném, tak i v difúzně otevřeném provedení, čímž nabízí možnost zaizolavat dům tak, aby stěny stále dýchaly (ostatní reflexní izolace na trhu jsou pouze parotěsné).
6) NEJZÁSADNĚJŠÍ ROZDÍL: Naprostá většina ostatních výrobců reflexních izolací používají jako výplň mezi reflexními foliemi PLSTĚ nebo PĚNY.
Tyto nejsou pro světlo průhledné, a navíc se reflexních folií dotýkají celoplošně. Teplo se zde tedy šíří stejně, jako u běžných izolací - vln a polystyrenů - tedy vedení tepla je pouze bržděno). Proto není možné,
aby u těchto izolací vzniklo mezi reflexními foliemi bezgradientní plató, které může vzniknout pouze u bublinek.
U LUPOTHERMU jsou reflexní folie odděleny VZDUCHOVÝMI BUBLINKAMI, kterými infračervené světlo z části prochází,
odráží se od reflexních folií zpět do prostoru mezery a je do folie rovnoměrně absorbováno.
A protože IR světlo prohřeje folii podstatně dříve než vzduch a prohřeje ji na stejnou teplotu, nedochází mezi zády bublinkové folie k téměř žádnému vedení tepla. Vzniká zde bezgradientní plató. Proto je jeho účinnek tak výrazně odlišný od jiných reflexních izolací (více jak 2x větší tepelný odpor, jako u stejně tlustého konkurenčního výrobku).
7) Většina výrobců také používá pro reflexní vrstvy celohliníkové folie (válcovaný plech - alobal).
Lu..po.Therm je vyroben z plastových folií s vakuově napařeným hliníkem.
Rozdíl mezi těmito materiály je tak podstaný, že je třeba je porovnat z více hledisek:
Bezpečnost (úder blesku):
- Hliníkový plech je vynikajícím vodičem elektrického proudu. V některých částech světa bylo použití hliníkové folie do staveb zcela zakázáno protože zde při úderu blesku došlo k několika smrtelným úrazům.
- U Lupothermu je hliník na folii napařen v mikronových kuličkách, které mezi sebou nejsou galvanicky spojeny takže se reflexní vrstva chová jako běžná plastová folie - tedy elektrický izolant
Tepelné mosty:
- Celo-hliníková folie je vynikající vodič tepla. Důsledkem jsou tepelné mosty ve spojích pásů izolace, kde se vnitřní teplá folie přímo dotýká studené venkovní, čímž dochází k úniku tepla a to po celé délce spoje.
- V reflexních foliích Lupothermu jsou hliníkové kuličky 100x tenčí než lidský vlas a asi 1000x tenčí než tloušťka celo-hliníkové fólie. Navíc kuličky se sebe nedotýkají. Lu..po.Therm je dodávan i v pásech širokých 2,5m, takže i spojů je velmi málo (a tím i menší spotřeba lepících pásek).
Elektrosmog (elektromagnetické vlny) USA-Studie dokládá 50% méně leukemie u dětí, žijící v prostředí bez elektrosmogu:
- Celo-hliníková folie odráží i elektromagnetické vlny, takže objekt, ze všech stran kompletně izolovaný hliníkovou folií, je od elektrosmogu dobře odstíněn. Je-li však v objektu okno, vniklé EM vlny se od izolace odrážejí a dům přestane být chráněn. I vnitřní zdroje elektromagnetických vln se od hliníkových folí odrážejí.
- Lu..po.Therm elektromagnetické vlny pohlcuje. Tato schopnost je dána právě nástřikem aluminia v mikronově malých kuličkách, které spolu nemají elektrický kontakt a netvoří celistvou vodivou plochu.
Pokládka:
U aplikace celohliníkových folií je třeba dát si pozor na dva problémy:
1. Jakmile slepíte 2 hliníkové folie k sobě, už je nerozlepujte. Pásky lepí tak dobře, že dojde k odtržení hliníkové folie od ostatních vrstev a tím ke znehodnocení celé izolace. Možností je používat méně kvalitní pásky, ale tím se snižuje pevnost a především životnost spoje.
2. Hliníkový válcovaný plech je náchylný k pomačkání a tím ke snížení reflexe. Jakmile izolaci jednou někde ohnete, či připevníte, už to nepředělávejte, protože v místě zlomu se aluminiové folie zmačkají a při dalším narovnávání se mačkají opět a jejich schopnost reflexe se tím zhoršuje.
Lu..po.Therm lze ohýbat libovolně a přelepovat také. K poškození reflexní vrstvy nedochází (ta je zatavená v polymeru) ani ke snížení reflexe (plastová folie se sama vyrovnává do hladka – nedrží tvar jako plech).