LUPOTHERM vs. běžné izolace (vlny, polystyreny)


1) BĚŽNÉ IZOLACE pouze brzdí VEDENÍ tepla, ale SÁLÁNÍ jimi proniká. Vlákna (u vln) i buňky (u polystyrenů) teplo sálají a současně jej také pohlcují. A protože se sálání šíří RYCHLOSTÍ SVĚTLA, tedy okamžitě celým volným prostorem, je logické, že tato část tepla prochází izolací velmi rychle. Čím je materiál lehčí (obsahuje více vzduchu) tím snáze jím sálání prochází. Přesně z tohoto důvodu je účinnost lehkých izolantů nelineární (tloušťka 30cm nefunguje 3x lépe než 10cm) a proto jsou v zimě zdi zateplené polystyrenem studené a v létě je v podkroví izolovaném vlnou vedro.

2) při správné pokládce účinně VRACÍ VÍCE JAK 95% TEPLA ZPĚT (izolované zdi jsou nezvykle teplé a v létě je v podkroví příjemný chládek).
Viz. stránka s vysvětlením: Jak přesně funguje.

3) účinkuje trvale. Nehrozí riziko, že by časem ztratil své vlastnosti vlivem vlhkosti, nebo vyšší teploty, jak k tomu může dojít u jiných izolací - viz. obrázek ➞
( je jedinou izolací na trhu, na jehož funkci je poskytována ZÁRUKA 20 LET).

4) Cena:
izoluje teplo lépe jak 35cm běžné izolace (v létě pod střechou i lépe jak 45cm - viz. článek: Proč izolují běžné izolace v létě hůř než v zimě?). Pokud by se měl dům zateplit tak tlustou vrstvou běžné izolace, tak při započtení všech podpůrných konstrukcí, které by tuto hmotu u domu udržely (nemluvě o tepelných mostech těchto konstrukcí), vyjde celková cena takového díla vždy dráž, než u jednoduché a rychlé pokládky Lupothermu.
Ale pokud se srovnává cena s běžnými materiály o tloušťce jen 15-20cm, tedy výrazně s menším izolačním účinkem, je logické, že zateplení podstatně kvalitnějším Lupothermem vyjde dráž.

Proto je při výběru izolace vždy vhodné přemýšlet především o návratnosti - viz. návratnost a úspora.

Právě díky poměru CENA / ÚČINNOST se , jako jediná izolace na trhu, vyplatí vždy.
A to i bez dotací.


Zobrazit srovnání Lupothermu a jiných reflexních izolací