Jiné aplikace nebo dotazy

Rád Vám odpovím na Vaše dotazy ohledně Lupothermu, Vaše náměty a návrhy jeho využití.

Pokud mi napíšete nějaké připomínky, nebo kritiku naší práce, která nás posune, abychom mohli být pro Vás lepší partneři, bude to pro mě pocta, smět se k tomu vyjádřit.

Otázky, odpovědi, diskuze:    + příspěvek

Dobrý večer.

Jsme montážní firma, která se specializuje na montáže fasád jak  termoizolačních, tak provětrávaných  (Vinyl Siding). V zimním období realizujeme zakázky (mimo jiné plovoucí a masivní podlahy) půdní vestavby, kde záklop je SDK nebo palubky. Z důvodu rozšíření naší působnosti mám zájem nabídnout konečnému zákazníkovi více variant v montážní technologii. Prosím o dodání podmínek k proškolení a zda-li vaše firma může v oblasti středni Čehy mít zastoupení montážní firmu.

S pozdravem, Houdek Daniel, tel 603 343 147      

Dobrý den, pane Houdku.

Nejjednodušším způsobem bude, stát se našim partnerem. Registrací se dostanete nejen ke všem skrytým informacím (montážní návody, rozpočty atd.), ale především můžete nakupovat za velkoobchodní ceny.

Pro aplikaci Lupothermu je podmínkou školení pokládky. Podrobnosti jsou na stránce Školení pokládky.

Pokud by Vás zajímalo více, prosím, napište mi. Ještě jednou děkuji za zájem a přeji vše dobré. Michal Bílek

Dobrý deň,

budem rekonštruovať starší dom a chcem sa opýtať, či na Slovensku existuje firma, ktorá má skúsenosti s Lupothermom a či nemáte nejaké odporúčania. Ďakujem.

Dobrý den,

na Slovensku je dost fiem, které mají zkušenosti s našim materiálem. Takže je vhodné, volit podle Vašeho regionu. Na stránce regionálni zástupci jsou kolegové, kteří Vám po několika dotazech doporučí firmu se zkušenostmi podle toho, jestli chcete izolovat střechu, fasádu nebo celý dům. Pokud chcete poradit nejen ve výběru firmy, ale i v aplikaci (vnitřní zateplení/z venkovní strany) podle úžívání Vaší nemovitosti, zavolejte/napište buď přímo mě, nebo mé pravé ruce na Slovensku panu Szücsovi. Každopádně děkuji za Váš zájem a těším se na spolupráci.

Dobrý den,

Před několika lety jsme navrhovali a instalovali Lupotherm v podkroví při rekonstrukci bytu na Hradčanech. Investor byl a je spokojen. Chtěl jsem se přihlásit, ale nemám správné přihlaš.údaje.

V současnosti jsem byl požádán o navržení způsobu izolace střechy dřevěnné nástavby malého plavidla a rád bych použil Lupotherm. Jaké jsou nároky na provětrávané mezery? Řešil již někdo podobnou výzvu? Byl bych velice rád pokud by mi někdo z Vaší společnosti mohl pomoci s návrhem skladby, dořešení detailů napojování jednotlivých souvrství a odvod případného kondenzátu.

Děkuji s pozdravem

Milan Richtr,602391468

Rila s.r.o.,

Dobrý den pane Richtře,

děkuji za milá slova. Hausbóty se zabývá kolegyně v Praze, Ing. Arch. Pavlacká, která před časem tuto problematiku s někým řešila. Já byl sice "přizván" jako konzultant, ale vše má v malíčku spíše paní Pavlacká.

Požádal jsem ji, aby se s Vámi spojila. Pokud byste potřebaval i mne, budu poctěný, ale pochybuji, že budu vědět poradit lépe. Přeji vše dobré. Michal Bílek

Dobrý den,

mám dotaz ohledně použití vaší tepelné izolace mezi bazénem a garážovým stání v rodinném domě.

Skladba z pozice garáže na terénu vytápěná na cca 15 st. pod ní je bazén s klimatizací a vytápěn na cca. 28-30 st.

Návrh skladby

-polyuretanová stěrka

-betonová mazanina 80-100 mm

-ochrana tepelné izolace netkaná geotextilie

-tepelná izolace 20-30 mm ( případně vaše tepelná izolace)

-ochrana tepelné izolace netkaná geotextilie

-železobetonová nosná deska 240 mm

-polystyrén 50 mm (již nalepen)

Dobrý den, děkuji Vám za podnětný dotaz.

Vidím zde pro použití Lupothermu jedno úskalí - nesmíme ho plošně stlačit, takže jeho umístění mezi 2 betony je nereálné.

Řešení však možné je. Vytvořit křížový rošt a nahoru položit desku, která rozloží zatížení auta v garáži.

Skladba by tedy mohla být:

- PU stěrka

- betonový potěr 48mm

- cementotřísková deska 12mm (Cetris, Gigapan)

- latě 30x50mm po 40cm v jednom směru

- Lupotherm (stlačený bodově mezi 2 laťě)

- latě 30x50m po 40cm v kolmém směru k těm horním

- železobetonová nosná deska 240mm

- EPS 50mm

Pak je naše skladba vysoká také 410mm a lze Lupotherm použít.