Nadkrokevní izolace střechyNadkrokevní aplikace Lupothermu je nejčastější způsob použití. Důvodů je hned několik:

» Zateplení bez tepelných mostů - folie je zcela bez přerušení - viz. termosnímek

» Enormní rychlost a jednoduchost pokládky - odpadá parotěsná i difúzní folie a zkušenější firma je schopna položit i 200m² za den.

» Z nabídky nadkrokevních zateplení na trhu je Lupotherm především z hlediska ceny, tloušťky i účinnosti nepřekonatelný.

Otázky, odpovědi, diskuze:    + příspěvek

Je možné dozateplit Lupothermem, když už je mezi krokvemi vata (ale svojí tloušťkou nestačí)?

Ano, je to docela častý případ.

Lupotherm se dodává i v difúzně otevřeném provedení, takže v případě, že pod vlnou je parotěsná folie, nedochází u Lupothermu k problémům s pocením trámů (nejsou 2 parotěsy za sebou).

Dobrý den, uplně nerozumím tomu, jak může být váš výrobek zároveň vzduchotěsný, jak uvádíte, a zároveň paropropustný. Můžete mi prosím vysvětlit, jak je zajištěna propustnost pro páru? Děkuji.

Dobrý den. Děkuji Vám za dotaz. Parotěsný Lupotherm je propíchnutý od druhé vrstvy dále a pouze první je parotěsná. Naproti tomu paropropustné provedení má propíchnuté vrstvy úplně všechny pomocí T-nitě (v rastru á 50cm). A v kombinaci s difúzní hydroizolační folií (co se běžně prodává od 20 do 40 Kč/m2) lze zateplit střechu tak, že je pára Lupothermem volně odváděna (Sd=10m), nebo v něm (v zimě) zkondenzuje a vyteče z něj.