Plzeň, zateplení celého domuIzolovali jsme rodinný dům v Plzni postavený cca 60-70 letech. Takže izolace žádná, nebo bídná. Investor požadoval kvalitní odizolování tak, abychom dosáhli hodnot pasivních domů, a aby nepřibyla velká tloušťka fasády. Vzhledem k naší zkušenosti s Lupothermem při izolaci střech a propracovanému systému dodavatele jsme se rozhodli izolovat celý dům( fasádu i střechu) systémem Gigatherm.
Líbí se mi že to je systém suché izolace, je odvětrávaný a izoluje naprosto dokonale( viz. hodnoty na stránkách dodavatele Xnergie).
Obzvláště u ostění okolo oken, kde je velmi málo místa( většinou 1-2cm) jsou při klasické izolaci( polyst., vata) VELKÉ problémy s tepelným mostem, srážením vlhka a plísní. Toto jde s Lupothermem vyřešit velmi elegantně a bez kompromisů. Však je to také vidět na termosnímkách budovy - žádný únik v těchto náročných místech.
Jedna chyba se ale našla. Dodavatel neupozornil na to, že fasáda se musí dělat v rozmezí měsíců 05-09. A to z tohoto důvodu:
Systém Lupothermu a fasádních desek Gigapack izoluje tak dokonale, že se při nanášení jakékoliv finální úpravy nic do desek G. nevsákne a ani neohřeje alspoň minimálním únikem tepla z domu, jak tomu bývá u polyst., nebo vaty. Tzn, že i při marazíku -1 st.C, i krátkodobém, může finální úprava mírně namrznout a již se nepřilepí. Žel se toto stalo nám , jako prvním a tak musíme komplet finálku udělat znovu.
Jinak je dle mého tento systém naprosto bezkonkureční. Pravda, je cca o 30% dražší, ale životnost a kvalita je několinásobná oproti nevětraným a nedostatečně zatepleným( většinou se dává 10cm polystyrenu, což mi připadá jen napůl vizuelní efekt) fasádám.
Těm, kteří nevěří úžasné zateplovací schopnosti Lupothermu doporučuji jednoduchý pokus, který u nás doma již zdomácněl. Udělejte si z kousku L. polštářek pod zadek a v největším mrazu si na něj sedněte - samozřejmě na holou zem. Okamžitě začnete hledat zrdoj tepla, který Vás odspoda hřeje. Ale je to pouze okamžitý a dokonalý odraz sálavého tepla z Vašeho těla. S pozdravem Petr Hájek

Na termosnímcích dole je vidět provedení práce i kvalita izolace.

Otázky, odpovědi, diskuze:    + příspěvek