Vepište prosím nejprve text a potom níže vyplňte i doplňující kolonky
   

Jméno a příjmení
E-mail povinné


Váš příspěvek bude zveřejněn do 24 hodin (vztahuje-li se k problematice a neobsahuje-li vulgarismy nebo pomluvy)Dobrý den, Díky za dobrý dotaz. Těch důvodů je více.1) Reflexní povrch nejen odráží sálavé teplo, ale současně jej ani nesálá. Tedy mezera pod Lupothermem zabrání vysálání tepla z Lupothermu. Pokud by tam nebyla, předává se teplo z poslední vrstvy do hmoty pod ním vedením. 2) Snadnější montáž 3) Pouze bodové stlačení. Ale pravdou je, že v případě vynechání té spodní mezery u podlahy z důvodu úspory místa (protože to prostě je potřeba), tak se zase tak strašně moc nestane (účinek se zredukuje asi o 20%). Pak Vám doporučím nepoužít horní laťový rošt, ale Michnokotvy (přidal jsem nějaké obrázky), které aplikujete parotěsně (podlepíte podložku oboustrannou air-stop páskou).

Dobrý deň. Aký je význam vzduchovej medzery pod Lupothermom? V prípade stien a strechy ju chápem, ale v prípade podlahy by mohol LPT ležať aj na podklade, nie? Ďakujem!

staviame rekreačný dom a momentálne riešime systém podlahového vykurovania - limitovaní sme však skutočnosťou, že celá zostava podlahového vykurovania (t.j. od hydroizolácie základovej dosky až po dlažbu, resp. parkety) môže mať výšku max 130-135 mm (dané už osadenými dverami - zistíme presným zameraním dverí) - potrebujeme vyriešiť problém tepelnej izolácie tak, aby mala R = 6 a viac (od základovej dosky po kurenárske trúbky) a celá zostava, ako bolo uvedené mala max. 135 mm Odpověď: ano, možné to je, 130mm je dostatečná výška.

Dobrý den. Děkuji za Váš zájem. Mám trochu obavu, že zde Lupotherm nebude to pravé řešení. Měl by být pokládán na vzduchovou mezeru a další mezera by měla být i nad ním. Tedy skladba bude vždy nejméně 7cm + pochozí deska, na kterou lze pak aplikovat finální povrch.

Dobrý den. Koupil jsem dům, který chci rekonstruovat přes program Zelená úsporám. Jediné co má dům zatepleno jsou podlahy na exteriéru. Bohužel ale nedostatečně pro uroveň programu A3 o který chci žádat (pouze 4cm ESP). Jako vhodné řešení pro navýšení izolace a tím splnění podmínek pro zelenou (bez nutnosti výrazně navyšovat podlahovou vrstvu) se mě zdá Lupotherm jako vhodné řešení. Prosím o Váš názor.. Druhý dotaz se týká toho zda mohu lepit vinyl přímo na tuto fólii, nebo jestli bude lepší ještě nějaká další vrstva. Děkuji za odpovědi

Dobrý den.Je možné zatížit izolaci betonem asi40mm. a jaká je minimální tloušťka izolace. Děkuji Odpověď: přímo betonem nelze, časem by z bublin utekl vzduch. Nejmenší tloušťka (bez roznášecí desky - např.OSB) je při použití Michno systému 4cm + deska.

Děkuji za zájem. 1 balik má 18,75m2 a v maloobchodu vyjde na cca. 13 tisíc i s daní (podle aktuálního kurzu). A pokládat si to sám bez znalostí "jak", Vám raději nedoporučím. Můžete se ale potkat s někým od nás, kdo Vám vše vysvětlí, abyste ji zvládl aplikovat k úplné Vaší spokojensti s konečným výsledkem.

rad bych vedel na kolik vyjde jeden balik a kolik ma stvorcovych metru rad bych na podlahovy topeni pouzival a mohu to pokladat aj sam?

Ano, je to možné. Stejně jak na beton. Jen lepidlo.

Dobry den, Da sa na podlahu Lupotherm a dosku Gigapan dat aj dlazba bez toho, aby isla nejaka specialna dilatacna vrstva? Dakujem