Vepište prosím nejprve text a potom níže vyplňte i doplňující kolonky
   

Jméno a příjmení
E-mail povinné


Váš příspěvek bude zveřejněn do 24 hodin (vztahuje-li se k problematice a neobsahuje-li vulgarismy nebo pomluvy)Dobrý den, pane Malíku.

Ideální by bylo, obalit nádrž pásem o šířce 250cm. Obvod samotné nádrže je cca 2,5m, pokud se připočítají distanční buchty z PU, pak se dostaneme až na 3 bm (=7,5m2). K tomu je třeba zaizolovat vršek a nějak i spodek (snad se Vám to podaří i zespod). Pokud ano, jsme téměř na 13,5m2 (5,4 bm což je skoro půl role).

Teď se budou dělat 2 malé fasády ve Slavkově a Letonicích (celkem cca. 240m2). Pokusím se Vám zajistit nějaké zbytky, abyste nemusel pokud možno nic napojovat. Do konce roku bude hotová i fasáda v Liberci (1500m2), tam by nějaký zbytek mohl být spíš. Pokud by ale ani zde nic nezbylo, lze zakoupit 1 malou roli (18,75m2) a zbytek využít i na potrubí a jiné technologie. Zdraví Vás Michal Bílek

Dobrý den, mám podobný problém se zaizolování akumulačních nádrží a Váš systém mne velmi zaujal. Kde v okolí bych mohl koupit "kousek" Lupothermemu   ?Mám akumulační nádrž průměru 80cm a výšky 2500mm.

Děkuji za radu Malík, Čejkovice u Hodonína

Jak jsem zateploval akumulační nádrže . Mám dvě AN každá po 850litrech a velikost výška180x80cm v průměru.Na obě stejným způsobem jsem přilepil lepidlem latě 5x3x170cm Na každou nádrž 12latí po obvodu-vertikálně.Vrchlík nádrže k horní výusti rovněž.Tím jsem docílil 100% dimenzi mezi nádrží a Lupothermem který jsem na latě přilepil pomocí oboustranné pásky. Vzhledem k tomu,že mi topenář dodal AN stejné a to s vývody i pro solární přitápění mám 12 vývodů v každé nádrži.Tyto jsem nejprve překryl čtverečky Lupothermu a následně překryl obvodovou izolací Lupothermu.Ty vývody které jsou využity jsem neprořezával nožem nebo nůžkami ale" propálil"pistolovou pájkou.Jde to,protože je to plast nikoli hliníková folie.Také je pečlivě olepil Lupothermem až k izolaci trubek.Jediné co musí být odkryto je oběhové čerpadlo.To bohužel nám topí do místnosti. Ale měření mi ukázalo,že povrchová teplota Lupothermu na nádržích je nižší jak teplota v místnosti.U mne se jedná o 2-3°C Přitom v nádržích mám stále teplotu 60-65°C samozřelmě podle odběru do topení a spotřeby teplé vody. Pokud někdo z Jižních Čech má zájem o zateplení Lupothermem je možné mne kontaktovat a vidět zateplení v praxi.